Wielki finał piątego sezonu Survival Race odbędzie się w dniach 1-2 września na wrocławskim Morskim Oku. Kąpiele błotne, leśne podbiegi, wspinaczka na Kilimandżaro czy przeprawa przez opuszczone baseny to tylko kilka z atrakcji, które będą czekały na śmiałków. Poziom trudności zależy od długości wybranego dystansu, a wyścigowi towarzyszyć będzie festiwalowe miasteczko z licznymi atrakcjami.

Ponad 6 000 survivalowców pobiegło w zeszłym sezonie w stolicy Dolnego Śląska. Był to największy bieg z przeszkodami w historii Polski. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord?
Survival Race zaprojektowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cztery stopnie, różniące się dystansami i ilością przeszkód, pozwolą wystartować w biegu bez względu na predyspozycje psycho-fizyczne, poziom przygotowania czy stan portfela.

W sobotę śmiałkowie zmierzą się na trzech dystansach: STARTER to 3 kilometry trasy z 15 przeszkodami dla początkujących, MACHINE – 12 kilometrów, na której znajdzie się 50 przeszkód dla najtwardszych oraz ANIMAL – 24 km bitwy o przetrwanie i aż 100 przeszkód dla weteranów.  W niedzielę zawodnicy rywalizować będą na dystansie WARRIOR – 6 kilometrów trasy z 30 przeszkodami dla wojowników.

Survival Race Kids to impreza towarzysząca Survival Race. Odbywać się będzie 1 i 2 września. Bieg z przeszkodami, podobnie jak ten dla dorosłych, również został podzielony na dystanse. KRASNAL to ok. 700 m trasy z ok. 10 przeszkodami dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat,  PIRAT to ok. 1 400 m trasy z ok. 10 przeszkodami dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat;dystans NINJA to ok. 2 000 m trasy z ok. 15 przeszkodami dla dzieci w wieku od 11 do 13 lat.

Survival Race to nie tylko pokonywanie własnych słabości i walka o chwałę na mecie. Uczestnicy zapisani na falę LEGEND (pierwsza, jaka startuje na dystansie STARTER, WARRIOR i MACHINE) będą mieli możliwość walki o podium. Nagrodzonych zostanie trzech pierwszych mężczyzn i trzy pierwsze kobiety z każdego dystansu. Na dystansie ANIMAL prowadzona jest kwalifikacja OPEN. Nagradzane są trzy najszybsze osoby. Każdy z zawodników po przekroczeniu mety otrzyma oryginalny medal Survival Race 2018.

Na uczestników i kibiców czekać będzie nowa Strefa Festiwalowa Survival Race, na którą wstęp jest bezpłatny. Dla najodważniejszych przygotowano skoki na poduszkę powietrzną z wysokości. Darmowe skoki i inne nagrody od partnerów wydarzenia będzie można wygrać w licznych konkursach.  W survivalowym miasteczku przygotowana zostanie wielka strefa gastro, strefa wyzwań, strefy partnerów z dodatkowymi atrakcjami, a także strefa chillu.

Więcej informacji, cennik i zapisy na stronie internetowej Survival Race.

Zapowiedź sezonu 2018


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe