Poruszanie się w godzinach szczytu ulicami Wrocławia, to nie lada wyzwanie. Jest na to sposób – skuter elektryczny. Szybko, ekologicznie i tanio. Wypożyczalnia wystartowała 5 maja i w swojej ofercie ma ok. 100 skuterów znajdujących się w różnych częściach miasta.

We Wrocławiu można już wypożyczyć elektryczne samochody Vozilla. Teraz można się również poruszać za pomocą elektrycznych skuterów GoScooter. Osoby pełnoletnie nie potrzebują prawa jazdy, aby przemieszczać się tym pojazdem. Wystarczy tylko założyć konto.

Jak to działa?
Najpierw trzeba pobrać aplikację na telefon i założyć konto, na które trzeba od razu wpłacić pieniądze (minimalna kwota to 10 zł). Znajdujemy najbliższy skuter i rezerwujemy go, na dojście do niego mamy 15 minut. Pojazd uruchamiamy przez aplikację. 2 darmowe minuty pozwalają na otwarcie schowka, wzięcie kasku oraz nakładki higienicznej. Później już tylko cieszymy się jazdą, a na końcu odkładamy kask i skuter na miejsce.

Za wypożyczenie skutera płacimy za każdą rozpoczętą minutę. Stawka to 49 groszy za minutę jazdy oraz 9 gr. za minutę postoju. Dodatkowo do 12 maja właściciel wypożyczalni przewidział specjalną promocję – przy pierwszym doładowaniu konta podczas procesu rejestracji nasza wpłata zostanie podwojona.

Mapkę z postojami skuterów można znaleźć na stronie: goscooter.pl


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Fot. GoScooter