Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na kolejna edycję bezpłatnych warsztatów teatralnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych (3+)

 

„Nie ma dzieci nieuzdolnionych artystycznie, są tylko takie, którym nigdy nie umożliwiono kontaktu ze sztuką”. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci o mniejszych szansach z rodzin wielodzietnych (2+3 i jeszcze więcej).

Warsztaty będą się odbywać w okresie od września do grudnia 2014, cykl zakończy spektakl teatralny na profesjonalnej scenie.

  • zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym i gimnazjalnym (7-16 lat) pochodzących z rodzin wielodzietnych (3+), których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 1500 zł brutto.
  • warsztaty rozpoczynamy 23 września o godzinie 18:25 (grupa ze szkół podstawowych) oraz o godzinie 17:00 (grupa z gimnazjów)
  • kończymy w połowie grudnia uroczystym pokazem spektakli na profesjonalnej scenie teatralnej
  • warsztaty odbywać się będą w siedzibie WCTD przy ul. Kuźniczej 29a
  • zapisy: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na stronie www.wctd.wroclaw.pl

Do dziś Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zrealizowało 21 edycji projektu, w których udział wzięło ponad 700 dzieci z wrocławskich rodzin wielodzietnych. Mali aktorzy przygotowali 54 przedstawienia, na których mieli okazję zaprezentować się w nowym świetle swoim rodzicom, przyjaciołom oraz nauczycielom i kolegom szkolnym. Z każdą kolejną edycją zwiększa się liczba dzieci, które dzięki naszym warsztatom odkryły nową pasję, znalazły sposób na wyrażenie siebie, przełamanie tremy i strachu przed występami, odnalazły nowe przyjaźnie i nauczyły się twórczo spędzać wolny czas.

Każda edycja projektu ma podobną strukturę. Każda grupa warsztatowa spotyka się raz w tygodniu we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka na warsztatach teatralnych i integracyjnych. W ich trakcie powstają spektakle, które są prezentowane podczas uroczystych finałów na scenie WCTD. Dzieci mają okazje pokazać się swoim najbliższym, rodzinom i przyjaciołom.

Autor | Karolina Augustyniak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeatr Bąbli – Kosmiczna podróż
Następny artykułFlavio Paixao katem Górnika
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.