„Yes Meni idą na rewolucję” to kolejna odsłona opowieści o prawdopodobnie najbardziej niezwykłych aktywistach na świecie stanowi nie tylko wejrzenie za kulisy ich akcji, ale też okazję do zastanowienia się nad wpływem, jaki ta działalność ma na ich życie prywatne. 

Przez 20 lat Andy Bilchbaum i Mike Bonanno organizowali odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę światowych mediów. Celem happeningów było ukazanie aktów łamania praw człowieka przez międzynarodowe korporacje – w tej nierównej walce za broń służyły działaczom jedynie używane garnitury, w których bezwstydnie i z tupetem wkradali się na imprezy biznesowe, udając państwowych urzędników lub przedstawicieli firm. Ukazywali tym samym niebezpieczeństwo świata, którym rządzi pieniądz. Swoje doświadczenia przedstawili w dwóch filmach: „Yes Meni” i „Yes Meni naprawiają świat”.

W trzecim filmie – „Yes Meni idą na rewolucję” („The Yes Men Are Revolting”) – na bohaterów czeka ich największe jak do tej pory wyzwanie, czyli zmiany klimatyczne na Ziemi. Podchodzą do niego bardzo profesjonalnie i osobiście, wymyślając szereg spektakularnych akcji. W jednej z nich podszywając się pod reprezentanta Amerykańskiej Izby Handlowej, która na co dzień jest po prostu domem lobbingowym, przekonują biznesmenów, że Biały Dom będzie wspierał politykę energetyczną opartą na źródłach odnawialnych.

Jednak ten film to nie tylko zabawna i zaskakująca relacja z ich ostatnich interwencji, lecz również ciekawe studium charakterów rewolucjonistów. Pokazanie, kim tak naprawdę są ludzie, po kampaniach których zwoływane są kryzysowe spotkania zarządów korporacji, pozwala z nadzieją spojrzeć na aktywizm polityczny oraz na ideę walki o zmianę świata na lepszy.

Wrocławska premiera filmu „Yes Meni idą na rewolucję”  w reżyserii Andy’ego Bilchbauma, Mike’a Bonano i Laury Nix odbędzie się 3 lipca o godzina 20:30 w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Minionki” premierowo na ekranach wrocławskich kin [KONKURS]
Następny artykułWtorkowa trasa „Chóru”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.