W ramach akcji Humble Book Bundle został udostępniony pakiet historycznych pozycji Amerykańskiej Agencji Prasowej, który można zakupić już od symbolicznego dolara – pisze Patryk Wolny.

Niestety, jednak całość ma jeden, mały haczyk, wszystkie książki dostępne w promocyjnych zestawach opublikowane zostały po angielsku i takie też wersje możemy zakupić. Dla użytkowników języka królów zapewne nie stanowi to żadnej przeszkody, jednak pozostali czytelnicy niestety będą musieli obejść się smakiem.

W ramach akcji organizatorzy przewidzieli trzy pakiety cenowe, po przekroczeniu których odblokujemy kolejne książki. Zaczyna się od symbolicznego dolara, kolejne progi to odpowiednio osiem i piętnaście dolarów. Warto zaznaczyć, że całość wykonana jest w sposób niezwykle rzetelny, a treść dodatkowo opatrzona jest wieloma zdjęciami, które stanowią bardzo dobre uzupełnienia całości. Książki zostały przygotowane w kilku formatach, w tym tych obsługiwanych przez najpopularniejsze czytniki.

Nie jest to pierwsza taka akcja zorganizowana w ramach Humble Bundle, gracze zapewne kojarzą serwis z podobnych zbiórek podczas których za bezcen można nabyć wiele ciekawych gier na urządzenia mobilne, czy komputery. Obecnie, kiedy powstaje ten tekst, zaraz obok zestawu książek historycznych od AP trwa także kilka innych bundli.

Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Nie mógłbym chwaląc amerykańskiego serwisu nie wspomnieć o jego polskim odpowiedniku. Oferuje on co prawda tylko książki, jednak pomimo subiektywnie krótkiego stażu na rynku zdążył już zaliczyć na swoim koncie kilka naprawdę ciekawych zbiórek i promocji.

Obecnie równolegle odbywają się aż dwie zbiórki, jedną dotyczącą ebooków oraz drugą, która stanowi swoisty przełom w tego typu akcjach, ponieważ w ramach promocji można zakupić książki papierowe wydawnictwa Czarne.

Sprzedaż książek Czarnego na portalu Book Rage działa to w nieco inny sposób – dość eksperymentalny. Pakiety drożeją wraz z ich ubywającą ilością, a całość zostanie przesłana do odbiorców dopiero w momencie, gdy wszystko zostanie zakupione – oczywiście w przypadku niepowodzenia organizatorzy zwracają środki.

Szczytny cel

Pakiety, które można nabywać w promocjach na wspomnianych serwisach dostępne są jedynie przez ograniczony czas, dlatego też warto spieszyć się z zakupem, jeśli coś nas zainteresowało, a także nie zniechęcać, jeśli obecnie nie znaleźliśmy niczego ciekawego. Warto wrócić, bo cel szczytny. Płacąc nawet symbolicznego dolara mamy możliwość wyboru na co chcielibyśmy przeznaczyć nasze pieniądze.

Oba portale dają trzy możliwości ulokowania wpłacanej kwoty, przede wszystkim możemy wesprzeć twórców dzieła, które kupujemy, każda zbiórka ma także przypisaną do siebie akcję charytatywną, która możemy wesprzeć no i oczywiście ostatnią możliwością jest przeznaczenie pieniędzy na sam portal, co umożliwia im funkcjonowanie i dalszy rozwój.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji do skorzystania ze wspomnianych zbiórek to serdecznie do tego zapraszam, zwłaszcza, że można nie tylko nabyć świetne dzieła za małe pieniądze, ale przy tym zrobić także coś dobrego dla kultury.


Bookrage: www.bookrage.org
Humle Bundle: www.humblebundle.com


Autor: Patryk Wolny