W T-Mobile Arena w Las Vegas rękawice skrzyżują Floyd Mayweather Junior (były mistrz świata federacji WBC, WBA i WBO wadze półśredniej oraz WBC i WBA w junior średniej oraz WBC w junior lekkiej) niepokonany 49 pojedynkach (26 KO) i Conor McGregor (21-3) mistrza… UFC w kategorii piórkowej i lekkiej. Po raz pierwszy w historii dojdzie do pojedynku boksera z zawodnikiem MMA. Obaj panowie umówili się  że walczyć będą w wadze 154 funty czyli 69,850 kg, na dystansie 12 rund na zasadach bokserskich. Starcie w sobotę – 26 sierpnia.

 

Jak ta walka będzie wyglądała na papierze? Tu będzie przewodził Mayweather Junior, który całą karierę walczył w ringu. Dla McGregora będzie to nowe doświadczenie. Ring posiada cztery kąty proste, a klatka osiem rozwartych, dlatego poruszanie się w środku jest zupełnie inne. Ciężko ucieka się z narożników czy też spod lin. Plusem będzie to, że walczy z odwrotnej pozycji (niestety nie będzie mógł kopać, obalać czy klinczować). Dystans walki też nie będzie po stronie. W MMA walczy się 3 rundy po 5 minut (w walce o pas 5 rund po 5 minut), a w ostatniej walce McGregora widać było braki kondycyjne. Teraz walka może trwać 12 rund po 3 minuty. Następnym minusem będą rękawice. Zawalczą w 8-uncjowych (w MMA używa się 4-uncjowe).

Obaj zawodnicy sporo zarobią. 144 miliony dolarów trafią do Floyda Mayweathera, a równe 100 milionów dolarów do Conora McGregora. Sama gala przyniesie ponad 600 milionów dolarów przychodów (prawa telewizyjne, PPV, przychody z bramki oraz sponsorów). Najtańszy bilet kosztował 385 funtów, najdroższy 115 tysięcy funtów. Galę w Polsce można obejrzeć za pośrednictwem cyfrowego Polsatu w systemie PPV. Cena: 40 zł.

Oprócz tego pojedynku w karcie głównej zobaczymy:

  • Grevonta Davis vs Franciso Foneca o pas mistrzowski IBF wagi junior lekkiej
  • Nathan Cleverly vs Badon Jack o pas mistrzowski WBA waga pół ciężka
  • Andrew Tabiti vs Steve Cunnigham o zwakowany pas USBA wagi cruiser

 


Autor: Szymon Kutynia