„Pierwszy września 1938 roku. Basen w Levicach gdzieś w centrum Europy. Trzech nastolatków – Węgier, Czech i Żyd – organizuje prywatne zawody pływackie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie prawo do ubiegania się o względy pięknej rówieśniczki Márii. Peter, Jan i Gabriel nie wiedzą jednak, że ich wyścig będzie trwał przez kolejne 30 lat. Młodzieńcza miłość zmieni życie całej czwórki.”

Zapraszamy na adaptację świetnego słowackiego dramatu „Zdarzyło się Pierwszego Września (albo kiedy indziej)”. Wystarczy przypomnieć, że książka w 2014 została trzykrotnym zwycięzcą Angelusa.

REZERWACJA MIEJSC:
Jeżeli chcecie mieć pewność, że nie zabraknie dla was miejsc. Napiszcie maila: teatr.ejaj@gmail.com z dopiskiem „REZERWACJA” w tytule i imieniem i nazwiskiem osoby lub osób, które rezerwacji dokonują. Rezerwacje odbiera się na 15 minut przed spektaklem, inaczej one przepadają.

BILETY:
W naszym teatrze przyjmujemy zasadę, że oglądasz, a następnie płacisz, ile uważasz. Dochód ze spektaklu podzielony zostanie pomiędzy aktorów i Miseart, miejsce w którym gramy spektakl.

REŻYSERIA: ADA BIELA
SCENARIUSZ: na podstawie książki PAVLA RANKOVA „Zdarzyło się Pierwszego Września”

OBSADA:
MARIA: ESTERA OLEJNIK
PETER: PAWEŁ STECKI
GABRIEL: TOMASZ JEZNACH
JAN: SZYMON WOJCIECHOWSKI
KATARINKA: KAROLINA DOMAGAŁA

MUZYKA:
SKRZYPCE: MARIA MOLENDA
GITARA: ŁUKASZ SOLIWODA
MAŁE INSTRUMENTY: ELA GŁADKOWSKA, SZYMON MAĆKOWSKI, KAROLINA DOMAGAŁA

Premiera odbędzie się w ramach DNI SŁOWACJI organizowanych przez Wydawnictwo Książkowe Klimaty oraz we współpracy z MiserArt – strefa kultury w labiryncie wykluczenia.

Dziękujemy Wydawnictwu Książkowe Klimaty i Pavlovi Rankovovi za udostępnienie tekstu.

Projekt grafiki: Justyna Boguś (Wydawnictwo Książkowe Klimaty)


sobota | 27 lutego | godz. 19

MiserArt – strefa kultury w labiryncie wykluczenia
ul. Cybulskiego 35A,Wrocław