Po przełamaniu złej passy na wyjeździe przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo przed własnymi kibicami. W najbliższym spotkaniu #VolleyWrocław podejmie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Po trudnym boju w Legionowie, który okazał się zwycięski dla zawodniczek Marka Solarewicza, liga nie zwalnia tempa. W najbliższą środę – 12 grudnia podejmą Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Zespół Piotra Mateli kiepsko zaczął ten sezon. Po serii trzech przegranych meczów obraz ich gry znacząco się zmienił. Obecnie od pięciu spotkań są niepokonane i do stolicy Dolnego Śląska z pewnością przyjadą z chęcią podtrzymania tej passy. Dziś o sile bydgoskiej drużyny stanowią Tamara Gałucha i Patrycja Polak- Balmas. Gałucha może okazać się szczególnie znana wrocławskiej publiczności. W zeszłym sezonie reprezentowała biało-zielone barwy. Na co szczególnie będą musiały zwrócić uwagę zawodniczki #Volley’a?

– Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz to zespół o podobnej charakterystyce do nas, zarówno pod względem warunków fizycznych, jak i działań siatkarskich. Posiadają trudną zagrywkę, a  także skuteczny blok. W swojej grze ofensywnej bazują na szybkim rozegraniu do skrzydeł. Na pewno na korzyść zespołu z Bydgoszczy przemawia doświadczenie, ponieważ są zespołem dużo starszym i bardziej ogranym od nas. Średnia wieku wyjściowej szóstki Pałacu jest ponad 3 lata wyższa od naszej – tłumaczy Wojciech Kurczyński, drugi trener #VolleyWrocław.

Wrocławianki powoli docierają się na boisku. Z meczu na mecz rośnie skuteczność w ataku. Dobrą formą mogą pochwalić się szczególnie środkowe. Anna Łozowska znajduje się w czołówce najlepiej blokujących w całej lidze, z liczbą 27 punktowych bloków.

– Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajmuje w tej chwili wyższą pozycję w ligowej tabeli od nas, co siłą rzeczy stawia je w roli faworyta. Jeśli chodzi o nas, to dotychczasowe mecze pokazały, że dla naszego zespołu nie ma znaczenia, czy gramy z faworytem, czy z zespołem słabszym, ponieważ potrafimy zaskoczyć każdego naszą dobrą i agresywną grą. Myślę, że jeśli zagramy taką siatkówkę, do jakiej dążymy na każdym treningu, to Bydgoszcz będzie miał trudne zadanie w środę – podsumował Marek Solarewicz, szkoleniowiec wrocławianek.

Mecz #VolleyWrocław z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz rozpocznie się o godzinie 18.00 we wrocławskiej hali Orbita. Bilety na to spotkanie można zakupić za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS, EMPiK i Kolporter.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław