W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 21 na 22 sierpnia dwóch członków Akademickiego Związku Sportowego zaprzyjaźnionych z redakcją DzielniceWroclawia.pl – Tomasz Wróbel i Przemysław Jagielski podejmą próbę pobicia rekordu szybkości zdobycia Korony Gór Polski.

Do tej pory rekord ten dzierży znany podróżnik Zbigniew Florecki, a wynosi on 133 h i 45 minut co jak łatwo obliczyć wynosi 5,5 doby. Nasi śmiałkowie czują się zobowiązani do przechwycenia tegoż rekordu dla świata akademickiego. Jakie mają argumenty? Młodość pełną pasji, 50 tys. łączących się z nimi duchowo członków AZS oraz wielką ambicję tego by stać się niejako legendą. Tomasz Wróbel i Przemysław Jagielski mają już na swoim koncie niejeden sukces. To właśnie oni byli w „Sztafecie przez Polskę”, która uczciła przed dwoma laty 100-lecie AZS-u.

– Prosimy o duchowe wsparcie, a także o rady tych, którzy się wspinali. Będziemy biegać po górach, nie będziemy spać, nie będziemy odpoczywać. Mamy kilka wątpliwości, co do trasy, a nie chcemy zagubić się w górach. Nasz cel to 120 godzin, żeby już nikt nie mógł nas pobić – mówi Tomasz Wróbel.

Sztafeta przez Polskę: Przemysław Jagielski (pierwszy z lewej) i Tomasz Wróbel (trzeci od lewej)

Tymczasem wrocławianie w ramach akcji AZS – droga na szczyt mogą zdobywać szczyty i wysyłać zdjęcia. Zapraszamy na www.szczyty.azs.pl.

 

(deg)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIX Jarmark św. Jacka
Następny artykułBez wody
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.