„Zdrowie dzieci” to program edukacyjno-zdrowotny skierowany w stronę dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) i wczesnoszkolnym (do lat 9). W tym roku zajęcia będą zróżnicowane. W środy, od godz. 17 w Radzie Osiedla Powstańców Śląskich przy ul. Gajowickiej 96a od października rozpoczynają się „Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej”, podczas których dzieci ćwiczą razem z opiekunami (rodzicami lub dziadkami).

Z kolei w Centrum Sztuk Walki przy ul. Grabiszyńskiej 279 (budynek FAT) we wtorki i czwartki, od godz. 17 odbywają się zajęcia: „Mini sztuki walki z zajęciami korekcyjnymi”. Tam też przy poprawnym wykonywaniu ćwiczeń pomagają opiekunowie. To wzmacnia więź i daje lepsze wyniki.

Z kolei na Osiedlu Powstańców Śląskich już nie ma zmiłuj. Dorośli też muszą przyjść w ubraniu sportowym… bo też mają godzinę ruchu. W jednej cenie niejako. W trakcie zajęć ćwiczenia korekcyjne przeplatane są zabawami. Wszystkie dzieci zostaną też bezpłatnie przebadane przez fizjoterapeutów. W ramach pierwszego cyklu programu będąca w organizacji Fundacja Mobilius zorganizowała zajęcia korekcyjne, w trakcie których przebadano pierwszą grupę dzieci. Program „Zdrowie dzieci” ma na celu promowanie aktywnego trybu spędzania czasu z naciskiem na dbanie o prawidłową sylwetkę. Niestety coraz częściej trenerzy nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób dziecko się porusza. Choć na świecie standardy rosną i już nawet treningi piłki nożnej czy koszykówki rozpoczyna się od nauki prawidłowego biegania. Takiego, które nie będzie nadmiernie obciążało organizmu przez nieprawidłową postawę. To samo tyczy się wszystkich sportów. Najgorsze, to nauczyć się źle i to powtarzać. Wczesne wykrycie patologicznych zmian w obrębie postawy ciała pozwoli nam na skuteczną profilaktykę za pomocą ćwiczeń fizycznych. W pierwszych zajęciach można uczestniczyć bezpłatnie. Koszt zajęć to 70 zł, ale w październiku dzięki wsparciu Rady Osiedla koszt zajęć będzie o połowę niższy. – To efekt długofalowej współpracy z Fundacją Mobilius. Zależy nam na zdrowiu dzieci mieszkających na naszym osiedlu, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do programu „Zdrowie dzieci” – mówi Krzysztof Bielański, Przewodniczący Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich.

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł4. Koncert na Tekach
Następny artykułAgnieszka Sypień zakończy karierę… w Ząbkowicach Śląskich
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.