Przystanki we Wrocławiu wkrótce się zazielenią. O całości będą decydować mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych. Wszystko w ramach projektu Zielone przystanki w centrum miasta, na który zagłosowali Wrocławianie w zeszłorocznej edycji Zielonego WBO.

Już wkrótce przystanki we Wrocławiu zostaną pokryte roślinami. Stanie się tak dzięki Fundacji Napraw Sobie Miasto, działającej na zlecenie Urzędu Miasta, która już na początku kwietnia zaczęła realizować to zadanie. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 250 tysięcy złotych. Zostały zebrane opinie mieszkańców na temat zieleni na przystankach oraz wytyczne z odpowiednich jednostek urzędu miasta. Następnie pracownicy Fundacji opracowali trzy wstępne koncepcje modernizacji przystanków, na które będą mogli głosować mieszkańcy.

– Społeczny aspekt całego projektu jest dla nas kluczowy. Informacje o realizacji kolejnych etapów projektu będą na bieżąco umieszczane w wydarzeniu na profilu społecznościowym Wrocław Rozmawia. Ostateczna koncepcja zazielenienia przystanków zostanie złożona 30 maja – mówi Krzysztof Ziental z Biura ds. Partycypacji Społecznej UM Wrocławia.

W poniedziałek (7 maja) na przystanku „Rynek” rozdawane były lawendy dla każdego pasażera komunikacji miejskiej, by wypromować akcję. Następne konsultacje będą miały miejsce w Centrum Innowacji Przejście w Przejściu Świdnickim 15 i 24 maja w godzinach 17:00-19:00.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: mat. prasowe, Adrianna Machalica