Opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, korki na drogach i stłuczki to efekt zimy, która zawitała we Wrocławiu i po raz kolejny zaskoczyła drogowców.

Poranek przywitał mieszkańców opadami śniegu, które doprowadziły do pogorszenia się warunków na drogach. Na chwilę obecną zakorkowana jest większość głównych ulic Wrocławia. Nie obyło się także bez kolizji, m.in. na AOW w kierunku autostrady (między węzłami Wrocław Stadion i Wrocław Lotnisko), na ulicy Kosmonautów oraz na ulicy Hallera.

W mieście za odśnieżanie odpowiadają trzy firmy: FBSerwis Wrocław sp. z o.o. (Stare Miasto i Krzyki), Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. (Śródmieście i Psie Pole) oraz SUEZ ZACHÓD Sp. z o.o. (Fabryczna). Podmioty te mają do dyspozycji łącznie 74 pojazdów do walki z zimą: 45 pługosyparek jezdniowych, 24 pługosyparki chodnikowe i 5 samochodów dostawczych.

Ulica Grabiszyńska:

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Kevin Banasiak, Natalia Bilska, Magda Kloda, Daniel E. Groszewski, Szymon Pyżyk, Karol Woźniak, Paweł Domagała, Lucyna Matyja
Wideo: Paweł Domagała