Wielkimi krokami zbliża się kolejna premiera Teatru dla Początkujących. Tym razem reżyser Piotr Łukaszczyk z grupą niesamowitych amaktorów, wziął na warsztat sztukę Hanocha Levina „Zimowy pogrzeb”. Premiera już 13 maja, godzina 20:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych – pisze Patryk Wolny. 

Noc. Laczek Bobiczek trzyma w dłoniach kruchą rękę umierającej matki. W powietrzu czuć zapach śmierci. Matka ma tylko jedno życzenie – chciałaby, żeby cała rodzina pojawiła się na pogrzebie. To ostatnie słowa, które słyszy syn. Postanawia zrobić wszystko, żeby jej ostatnia wola została spełniona. W tym samym momencie rozpoczynają się przygotowania do ślubu. Przed resztą rodziny ciężka decyzja – co jest dla nich ważniejsze? Ślub, do którego przygotowywali się całe życie? Czy pogrzeb bliskiej osoby? W ciemności rozlega się pukanie do drzwi… Czas dokonać wyboru…

Czy Laczek Bobiczek zdoła przekonać swoją ciotkę i wuja, żeby zrezygnowali ze swoich planów i wielkiej uroczystości? Co bohaterowie poświęcą, żeby osiągnąć swój cel? Jak daleko są w stanie się posunąć? Co jest ważniejsze? Celebracja życia czy hołd dla śmierci? Początek czegoś nowego czy koniec wędrówki? Zgoda czy ucieczka? Dokąd? Nad morze? W góry? Himalaje?

„To, co mi pozostało, jeśli nie ścigać was dalej, aż was złapię i przekażę wam moja straszną nowinę?”

Teatr dla Początkująca za sprawą sztuki Hanocha Levina zaproponuje nam podróż w świat pełen groteski. Poznamy opowieść o trudach życiowych wyborów, niekiedy na poły śmiesznych, innym razem przerażających. Levin operując doskonałym językiem bawi się z odbiorcą, przybierając różne maski stara się wydobyć z nas głęboko skrywane emocje.


Premierowe pokazy: 13, 14, 15 maja o godzinie 20:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych (ul.Wystawowa 1)
Bilety: 15 zł, do kupienia na portalu ekobilet.


„Zimowy pogrzeb”Hanoch Levin

reżyseria – Piotr Łukaszczyk

obsada: Hubert Chojniak, Aleksandra Guzdek, Marcin Guzik, Marin Jagodziński, Anna Kwiecień, Monika Lecko,  Marta Mazur, Marta Ogrodnik, Przemysław Ratajczak, Natalia Schnittler, Mateusz Stępiński


Autor: Patryk Wolny