Przed nami kolejna już odsłona festiwalu komiksu niezależnego – Złote Kurczaki, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla komiksów undergroundowych. Tym razem hasłem przewodnik jest „Przygoda”.  11 lutego Barbarze przy ul. Świdnickiej spotkać będzie można między innymi Katarzynę Niemczyk, która z powodzenie rysuje dla Marvela, Mawila z Niemiec i Jacka Teagle z Anglii – pisze Daniel E. Groszewski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również:Łukasz Kowalczuk, Anna Krztoń, kolektyw Warchlaki, Marcin Surma i CEO rezydującego w Wielkiej Brytanii wydawnictwa CENTRALA – Michał Słomka.

W programie znajdą się spotkania i prelekcje z artystami z polski  i zagranicy, wystawy prac, komiksowy kiermasz oraz wiele innych atrakcji.

Główną atrakcją wieczoru będzie, jak co roku, oficjalna Gala wręczenia nagród Złotego Kurczaka dla najlepszych komiksów niezależnych oraz ich twórców.

To już prawie jubileuszowa edycja i sami jesteśmy zaskoczeni sukcesem wcześniejszych Złotych Kurczaków – mówi Filip „Fil” Wiśniowski, pomysłodawca impreza. To właśnie na Niebezpiecznym Kurczaku z jego komiksów wzorowana jest statuetka Złotego Kurczaka.

W tym roku będzie bardzo przygodowo oraz bardzo międzynarodowo, ponieważ będziemy mieli komiksowych gości z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Węgier. Cieszą nas także sukcesy osób które w poprzednich latach wygrały statuetki złotego Kurczaka – między innymi Łukasza Kowalczuka, Edyty Bystroń, Janka Mazura, Piotrka Nowackiego oraz innych zwycięzców i nominowanych. Bardzo cieszy nas ta rewitalizacja komiksu niezależnego i coraz większa uwaga, którą ta najbardziej organiczna forma twórczości komiksowej zyskuje z roku na rok – dodaje „Fil”.


Program Złotych Kurczaków 2016:

11:30 Oficjalne otwarcie komiksowego kiermaszu
12:00 – 12:30 Spotkanie z Warchlakami
12:30 – 13:00 Spotkanie z Anną Krztoń
13:00 – 13:30 Spotkanie z Łukaszem Kowalczukiem
13:30 – 14:00 Spotkanie z Marcinem Surmą
14:00 – 15:00 Niespodziewana atrakcja…
15:00 – 15:50 Spotkanie z MAWIL’em (DE)
16:00 – 16:50 Spotkanie z Katarzyną Niemczyk
17:00 – 17:50 Spotkanie z Jackiem Teagle’m (UK)
18:00 – 18:50 Spotkanie z Michałem Słomką / CENTRALA (UK)
20:00 Wielka Gala wręczenia statuetek Złotego Kurczaka
22:00 Złoto Kurczakowe Afterparty

Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcia: materiały prasowe