Przywrócone zostało kursowanie tramwajów w okolicach Dworca Głównego PKP. Rozkłady jazdy zmieniły tramwaje linii: 2, 5, 9, 11, 14, 20 i 24. Zmiany dotyczą też linii autobusowych: K, N, 110, 113, 145, 146, 602, 612, 900P i 910.

fot. MPK

Tramwaje linii 2, 5 i 11 wracają na stare trasy – przez Dworzec Główny PKP i ul. Kołłątaja. Tramwaje linii 14 i 24 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu. Tramwaje linii 9 będą kursowały z Parku Południowego w obu kierunkach przez ulicę Kołłątaja, pl. Dominikański, most Pokoju, a tramwaje linii 20 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Świdnicką i Podwale.

Tramwaje linii 15 będą kursowały stałą trasą przejazdu z Parku Południowego przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów, ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, most Pomorski do pętli Marino.

Siedemnastka” będzie kursowała przez pl. Teatralny i ul. Teatralną, a tramwaje linii 8 pojadą od pl. Powstańców Wielkopolskich przez ul. Chrobrego, Łokietka, most Uniwersytecki, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną  do Tarnogaju – w kierunku powrotnym od Dworca Głównego PKP przez pl. Dominikański, Halę Targową i ulicę Grodzką. Tramwaje linii 70 będą kursowały przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego i Dyrekcyjną do Uniwersytetu Ekonomicznego.

Ponadto, autobusy linii K, N, 145, 146, 900P, 910 oraz kursy linii nocnych (z wyjątkiem linii 250) kursujące w kierunku ulicy Kołłątaja i Arkad będą zatrzymywały się na wspólnym przystanku autobusowo-tramwajowym zlokalizowanym na ulicy Peronowej przy skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego.

Autobusy linii 110 zostaną skierowane w obu kierunkach przez ulicę Suchą i Borowską do pętli zlokalizowanej na ulicy Peronowej w zatoce przy Dworcu Głównym PKP (wspólnie z autobusami linii 113, 602 i 612).

 

(mpk)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFizycy z Azji i Europy przyjadą do Wrocławia
Następny artykułAvicenny otwarta, ale będzie zamykana
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.