Remonty na linii kolejowej numer 349 trwają. Po zakończonym etapie na skrzyżowaniu w ciągu ul. Chociebuskiej, prace zostaną kontynuowane na ul. Koszalińskiej. Dlatego od 10 lipca planowane są zmiany tras linii autobusowych 122, 126, 129 i kursów nocnych linii 246.

(O remoncie więcej pisaliśmy tutaj.) Autobusy linii 122, 126 oraz kursy nocnej linii 246 jadące w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulic Bystrzyckiej i Balonowej przez ulice Chociebuską, Hermanowską do pętli na Kuźnikach przy skrzyżowaniu ulic Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.

W kierunku przeciwnym niż pętla na Kuźnikach autobusy pojadą objazdem przez ulice Hermanowską i Chociebuską do skrzyżowania ulic Bystrzyckiej i Balonowej. Autobusy linii 122 i 246 będą kursowały z pominięciem przystanku „Bystrzycka” przy skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Bajana oraz przystanku „Kuźniki (stacja kolejowa)” przy skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Koszalińskiej. Natomiast autobusy linii 126 będą kursowały z pominięciem przystanku „Kuźniki (stacja kolejowa)”.

Autobusy linii 129 będą kursowały objazdem w obu kierunkach przez ulice Chociebuską i Hermanowską z pominięciem przystanków „Bystrzycka” i „Kuźniki (stacja kolejowa)”.

Autobusy powrócą na swoją stałą trasę przejazdu 21 lipca 2018 roku (sobota).


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: Ola Sopuch