Budowa TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór wchodzi w kolejną fazę. W związku z tym w sobotę 30 listopada wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na placu Orląt Lwowskich. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.

Prace na placu Orląt Lwowskich potrwają do wakacji 2020 roku! Wykonawca rozpocznie tam budowę i przebudowę sieci podziemnych, sieci trakcyjnej i torowiska tramwajowego, które połączy się z istniejącym układem torowym. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od soboty 30 listopada.

Objazdy dla kierowców

Od strony ul. Braniborskiej i Robotniczej na skrzyżowaniu na placu Orląt Lwowskich nie będzie można pojechać na wprost w Podwale (w kierunku ulic Sądowej i Krupniczej). Będzie można skręcić w prawo w ul. Piłsudskiego albo w ul. Tęczową.
Jadąc z kierunku ul. Sądowej i Krupniczej przez Podwale w stronę ul. Braniborskiej i Robotniczej, kierowcy skorzystają z objazdu przez ulice Zelwerowicza oraz Sokolniczą. Kierowcy jadący Podwalem od placu Jana Pawła II w kierunku ul. Piłsudskiego będą musieli pojechać ulicami Zelwerowicza, Sokolniczą, a następnie w lewo na plac Orląt i tam w prawo w ul. Piłsudskiego.
Kierowcy jadący od ul. Tęczowej na skrzyżowaniu na placu Orląt Lwowskich też będą mogli pojechać tylko w prawo. Aby się udać w kierunku pl. Jana Pawła będą musieli nawrócić na ul. Piłsudskiego przejeżdżając przez torowisko tramwajowe.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zmiany dotyczyć będą także komunikacji miejskiej. Po konsultacjach wprowadzone zostaną ułatwienia dla pasażerów korzystających z komunikacji zbiorowej, a następnie udających się pieszo do pracy. Piesi będą mogą skorzystać z przejść dla pieszych przecinających teren budowy przy ulicy Robotniczej. Umożliwi to dojście do zakładów pracy skupionych w Wrocławskim Parku Przemysłowym m.in. od strony stacji Wrocław Mikołajów. Na wysokości MOPS przy ulicy Strzegomskiej zostaną utworzone dodatkowe przystanki MPK. W rejonie inwestycji są również 4 stacje kolejowe, które dojeżdżają do centrum. Od 14 grudnia grudnia zwiększy się liczba połączeń kolejowych na tych stacjach.