Dobra wiadomość dla fanów przygód Eberharda Mocka! Już 23 sierpnia na półkach w księgarniach pojawi się kolejna powieść Marka Krajewskiego, opowiadająca o perypetiach wrocławskiego policjanta kryminalnego.

„Mock. Pojedynek” – taki tytuł nosić będzie nowa powieść pochodzącego z Wrocławia pisarza, Marka Krajewskiego. Tym razem fabuła skupi się na studiach uniwersyteckich Eberharda i początkach jego pracy w policji. Jakie przerażające wypadki sprawiły, że porzucił studia i podjął pracę na komisariacie? Na to pytanie czytelnicy poznają odpowiedź już 23 sierpnia.

Marek Krajewski (ur. 1966) – urodzony we Wrocławiu, polski pisarz i filolog klasyczny, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem serii kryminałów wydawanej od 1999 roku, opowiadającej o Eberhardzie Mocku – pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Według krytyków literatury styl jego pracy pisarskiej łączy w sobie elementy czarnego kryminału i horroru oraz nawiązuje do tradycji gatunku. W swoich powieściach umiejscawia fabułę w realiach topograficznych i historycznych przed i po wojennego Wrocławia, Trójmiasta, a także Lwowa.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Krzyszof Dubiel, facebook M.Krajewskiego