Czarnym koniem może okazać się były kapitan koszykarskiego Śląska Wrocław, ikona tego klubu i wrocławski radny Maciej Zieliński. – Jestem na 28. pozycji, czyli ostatniej na liście numer 3 – mówi „Zielony”. Z numerem trzecim jest lista wrocławska.

Maciej Zieliński

Otwiera ją minister Bogdan Zdrojewski, przed posłanką Ewą Wolak, sekretarzem dolnośląskiej PO Jarosławem Charłampowiczem, posłem Sławomirem Piechotą i posłanką Aldoną Młyńczak.

Z „dziesiątką” niczym napastnik w dobrym klubie wystartuje kojarzony przede wszystkim ze sportem, Euro 2012 i World Games 2017 poseł Michał Jaros.

Z Rady Miejskiej kandydują przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Renata Granowska, która na liście ma nr 15 i właśnie Maciej Zieliński.

Zatwierdzone listy kandydatów do Sejmu:
Okręg 3
1. Bogdan Zdrojewski
2. Ewa Wolak
3. Jarosław Charłampowicz
4. Sławomir Piechota
5. Aldona Młyńczak
6. Władysław Sidorowicz
7. Stanisław Huskowski
8. Lilla Jaroń
9. Marek Łapiński
10. Michał Jaros
11. Norbert Raba
12. —
13. Roman Kaczor
14. Piotr Wołowicz
15. Renata Granowska
16. Sebastian Burdzy
17. Maria Domardzka
18. Cezary Sierpiński
19. Marek Zalewski
20. Anna Wróbel
21. Dariusz Machiński
22. Wioletta Efinowicz
23. Dobrosława Dzierzgowska-Herman
24. Krystyna Jędrzejewska
25. Ewa Trybuła-Kiernicka
26. Bożena Karaba
27. Krystyna Wróblewska
28. Maciej Zieliński

Pozostałe dolnośląskie okręgi

Okręg 1
1. Grzegorz Schetyna
2. Ewa Drozd
3. Norbert Wojnarowski
4. Zofia Czernow
5. Roman Brodniak
6. Robert Kropiwnicki
7. Iwona Krawczyk
8. Dariusz Kwaśniewski
9. Jarosław Lewków
10. Bogusław Godlewski
11. Emilian Bera
12. —
13. Halina Kołodziejska
14. Krzysztof Wróblewski
15. Ali Jean Eric Alira
16. Maria Niska
17. Radosław Kosmalski
18. Beata Solpa-Tertel
19. Aldona Sienkiewicz
20. Alicja Sokołowska
21. Krystyna Radzieta
22. Maria Sadowska
23. Elżbieta Jedlecka
24. Jerzy Łużniak

Okręg 2
1. Izabela Katarzyna Mrzygłocka
2. Jakub Szulc
3. Tomasz Smolarz
4. Monika Wielichowska
5. Robert Jagła
6. Jerzy Organiściak
7. Renata Wierzbicka
8. Dorota Gromadzka
9. Teresa Świło
10. Zbigniew Szczygieł
11. Jadwiga Adamska
12. —
13. Dorota Konieczna-Enozel
14. Tomasz Senyk
15. Paweł Prostak
16. Zbigniew Piotrowicz