Znamy już pełny skład, w którym II ligowy WKS Śląsk Wrocław wystąpi w rozpoczynających się w sobotę, 24 września rozgrywkach. – Celem jest awans do I ligi – zapowiedział na konferencji prasowej Maciej Zieliński, prezes klubu.

Maciej Zieliński (w środku) prezentuje nową koszulkę meczową. Od lewej Radosław Hyży, Rafał Kalwasiński, Adrian Mroczek-Truskowski i Mirosław Łopatka / fot. DW

W restauracji „ Bernard” na wrocławski rynku w konferencji prasowej udział wzięli: prezes sekcji Maciej Zieliński, I trener zespołu Rafał Kalwasiński oraz zawodnicy: kapitan drużyny Adrian Mroczek-Truskowski i dwójka najbardziej doświadczonych graczy w szeregach wrocławian Radosław Hyży i Mirosław Łopatka.

Już na wstępie Zieliński podkreślił, iż planem drużyny na ten sezon jest awans do I ligi. Na pytania odnośnie do dalszego rozwoju i przyszłości zespołu odpowiadał w sposób bardzo stonowany podkreślając, że:  „drużyna koncentruje się na obecnych rozgrywkach, resztę zweryfikuje boisko”.


Odnośnie swojej nowej roli w zespole wypowiedział się świeżo upieczony kapitan WKS-u Adrian Mroczek-Truskowski który, jak to sam określił, będzie pełnił rolę „pomostu” pomiędzy młodymi a bardziej doświadczonymi graczami w drużynie, powiedział również o świetnej atmosferze panującej w szatni w czym wtórował mu znany z dużego poczucia humoru Radosław Hyży. Trener Rafał Kalwasiński opowiedział natomiast o przygotowaniach zespołu do sezonu, z których jest zadowolony, przypomnijmy że WKS odbył obóz przygotowawczy w Twardogórze oraz rozegrał 8 gier treningowych. Szkoleniowiec odniósł się również do najgroźniejszych konkurentów prowadzonego przez niego zespołu. – Droga będzie długa, ciężka, trudna i nieprzewidywalna – mówił szkoleniowiec. W gronie najmocniejszych ekip, oprócz najbliższego przeciwnika wrocławskich koszykarzy czyli Stali Ostrów, trener wymienił też AZS AWF Katowice, Pogoń Prudnik, MKS Skierniewice i Doral Nysę Kłodzko.

Zapowiadaną przez menedżera oraz rzecznika Śląska Macieja Szlachtowicza „wisienką na torcie” dzisiejszej konferencji była prezentacja nowych strojów, w których grać będą wrocławianie w najbliższym sezonie.

Specjalnie dla DzielniceWroclawia.pl wypowiedział się jeden z filarów reaktywowanego Śląska Mirosław Łopatka, który wyjaśnił swoją absencję podczas ostatniego sparingu z AZS-em Polfarmex Kutno: – Teoretycznie mógłbym zagrać, ale miałem lekkie zapalenie mięśnia piszczelowego przedniego. Decyzja trenera była żeby nie ryzykować, natomiast od poniedziałku normalnie trenuję i czuję się dobrze. Jeżeli wszystko będzie dobrze to w sobotę nastawiam się na grę – powiedział nam „Szufla”.

 

KADRA NA SEZON 2011/2012

I trener: Rafał Kalwasiński

Asystent: Grzegorz Krzak

Asystent: Maciej Maciejewski

Masażysta: Marcin Janusiak

 

Zawodnicy:                                 wiek(lata)          wzrost(cm)         pozycja

Piotr Bawolski                                24                         192                     2/3

Marcin Bluma                                22                         199                     3/4

Paweł Bochenkiewicz                   22                          201                       5

Tomasz Bodzinski                        20                         204                     4/5

Artur Grygiel                                 23                          188                        2

Radosław Hyży                              34                         203                        4

Kacper Kowalski                           19                          193                       2/3

Wojciech Leszczyński                  19                          188                          2

Marcin Kowalski                          28                         180                           1

Maksym Kulon                             18                          192                           1

Norbert Kulon                              19                          190                           1

Mirosław Łopatka                       34                          213                           5

Adrian Mroczek-Truskowski     26                         195                          2/3

Mateusz Płatek                             25                          196                            4

 

(Krzysztof Bełej)