6. edycja American Film Festival odbędzie się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty w dniach 20 – 25 października.

https://www.youtube.com/watch?v=yMSzejDpkDg

Znamy już pierwsze tytuły, które znalazły się w programie 6. AFF. Jedną z najgorętszych premier będzie brawurowa komedia sensacyjna Ricka Famuyiwy Dope, którą wyprodukowali między innymi Forest Whitaker, Pharrell Williams i Puff Daddy. Przebojowa opowieść o wielokulturowym Los Angeles, o geekach i młodocianych gangsterach, w inteligentny sposób wyśmiewająca się ze stereotypów rasowych i kulturowych.

Drugą premierą 6. AFF będzie pokazywany na festiwalu Sundance Experimenter Michaela Almereydy. Film rekonstruuje słynny eksperyment z dziedziny psychologii społecznej, przeprowadzony przez Stanleya Milgrama w 1961 roku. Badanie miało na celu przetestowanie posłuszności wobec autorytetu. W rolach głównych zobaczymy między innymi Winonę Ryder, Petera Sarsgaarda i Johna Leguizamo.

W programie festiwalu znalazł się również film Krisha Treya Edwarda Shultsa. Film otrzymał Grand Jury Award i Nagrodę Publiczności w Austin na festiwalu South by Southwest oraz został znakomicie przyjęty w sekcji Semaine de la Critique w Cannes. Akcja kameralnego dramatu psychologicznego rozgrywa się w ciągu jednego dnia, wokół przygotowań do Święta Dziękczynienia i wizyty tytułowej Krishy w domu jej kuzyna. W główne role wcielili się nieprofesjonalni aktorzy, co nadaje filmowy niezwykłej autentyczności.

Sprzedaż karnetów filmowych rozpocznie się we wrześniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHity we wrześniu w Multikinie
Następny artykułŚwiebodzki Targ Kultury – Tydzień Pierwszy
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.