Piłkarze Śląska treningi wznowią 3 stycznia i przez pierwsze 7 dni trenować będą na własnych obiektach. 13 stycznia ekipa ze stolicy Dolnego Śląska odwiedzi Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie przez 8 dni będzie szlifować formę przed walką o mistrzowski tytuł.

Fot.slaskwroclaw.pl

Pierwszym rywalem sparingowym z jakim przyjdzie się zmagać wicemistrzowi Polski z sezonu 2010/2011 będzie Termalika Bruk-Bet Nieciecza, aktualny wicelider I ligi. 4 dni później „Wojskowi” zmierzą się z zaprzyjaźnionym klubem z Czech. Mowa oczywiście o Slezsky CF Opava, która aktualnie zajmuje 7 miejsce w czeskiej II lidze.

29 stycznia podopieczni Oresta Lenczyka wyjadą na drugi obóz przerwy zimowej, który będzie miał miejsce w cypryjskiej miejscowości Ayia Napia. Zawodnicy Śląska rozegrają tam, aż sześć sparingów. Rywalami wrocławian będą takie drużyny jak Gyeongnam FC (ósma drużyna koreańskiej ekstraklasy), Otelul Galati (mistrz Rumuni), Slovan Liberec (wicelider czeskiej ekstraklasy), Viktoria Pilzno (mistrz Czech) oraz zespół Amkar Perm (trzynasta drużyna rosyjskiej ekstraklasy). Szósta drużyna z jaką zmierzą się piłkarze z Wrocławia jest w trakcie ustalania. Obóz w Ayia Napia zakończy się 12 lutego.

Po powrocie z Cypru drużyna będzie trenowała we Wrocławiu. Pierwszy mecz ligowy w nowym roku odbędzie się 18 lutego na Stadionie Miejskim. Rywalem WKS-u będzie Ruch Chorzów.

Plan przygotowań Śląska:

3 stycznia – wznowienie treningów

12-21 stycznia – obóz w Spale

21 stycznia – sparing z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (Kluczbork)

25 stycznia – Slezsky FC Opava (Nowa Ruda)

29 stycznia – 12 lutego – obóz na Cyprze

31 stycznia – Gyeongnam FC

3 lutego – Otelul Galati

5 lutego – Slovan Liberec

7 lutego – Viktoria Pilzno

9 lutego – Amkar Perm

11 lutego – rywal w trakcie ustalania

18 lutego – pierwszy mecz ligowy

(Piotr Ciosek)