16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca 2016 roku. Zostaną na nim pokazane 393 filmy (w tym 221 pełnometrażowych, wśród których 94 to polskie premiery), z ponad 50 krajów. Będą najgłośniejsze filmy z Cannes oraz innych światowych festiwali, 27 sekcji tematycznych, w tym 5 konkursów.

Program 16. MFF T- Mobile Nowe Horyzonty

Seanse będą się odbywały w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku, zaś wydarzenia specjalne w otwartym niedawno Narodowym Forum Muzyki. Po raz jedenasty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław, po raz czternasty partnerem festiwalu jest T-Mobile Polska S.A.

Tegoroczna edycja MFF T-Mobile Nowe Horyzonty jest szczególna, ponieważ odbywa się w roku, w którym Wrocław nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, dzięki czemu festiwalowa oferta będzie jeszcze bogatsza – stąd w programie m.in. wydarzenia filmowo-operowe, wizyta dziewięciu wybitnych mistrzów kina europejskiego, czy przegląd kina Basków. Nie zmieniło się jedno – jak zawsze jest to święto filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina, miejsce prezentacji twórczości reżyserów działających na przekór modom, operujących własnym stylem i oryginalnym językiem.