Klub Sportowy Baseball Wrocław, który od 2012 roku rozgrywa mecze w roli gospodarza na boisku bocznym stadionu Wrocławskiego Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji przy alei Niepodległości 6 we Wrocławiu, szuka sponsorów na dalszą adaptację przyznanego terenu pod boisko baseballowe. Wrocławska drużyna baseballowa w przeciągu ostatnich siedmiu lat rozgrywała swoje mecze w na Polach Marsowych na Stadionie Olimpijskim oraz na Niskich Łąkach. Od 2012 roku decyzją władz WCSHIR i wychodząc naprzeciw coraz ostrzejszym wymogom Regulaminu rozgrywek Polskiego Związku Baseballu i Softballu przeniosła się na Zakrzów.

Właśnie lokalizacja boiska na bocznej płycie Stadionu WCSHIR na Zakrzowie pozwoliła na wybudowanie górki miotacza, co nie było możliwe ani na Niskich Łąkach ani na Polach Marsowych. Boisko KSB Wrocław zaczęło nabierać coraz bardziej profesjonalnych kształtów boiska baseballowego po rozbudowaniu bocznego płotu oraz naniesienia mączki pod bazę domową. Dzięki temu, że siatka, słupy i mączka do budowy elementów boiska KSB zostały wzięte z nieużytku na terenie MCS-u Zakrzów wrocławski klub nie musiał ponosić kosztów związanych z ich zakupem. Warty podkreślenia jest również fakt, że wszystkie prace wykonane zostały przez wolontariuszy KSB oraz zawodników klubu.

Aby rozbudować dalej boisko należy poczynić niestety dodatkowe nakłady finansowe. Priorytetową w tym momencie inwestycją jest budowa backstopu czyli tylnej siatki za bazą domową. Kolejnymi ważnymi elementami, dzięki którym boisko Wrocławskiej drużyny stanie się bardziej funkcjonalne to: boksy dla zawodników, dalsza rozbudowa płotu, mini trybuna oraz tablica wyników.

Pierwszy cel: BACKSTOP => 7500 zł!!

Dzięki akcji “Cegiełka na budowę boiska KSB Wrocław” klub chce zebrać brakujące fundusze na dalsze prace. W zależności od ilości zebranych cegiełek KSB będzie realizować kolejne etapy adaptowania przydzielonego terenu. “Cegiełki” są o wartości 20, 50 lub 100 zł lub większej. W zamian za dofinansowanie imię i nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na tablicy pamiątkowej wmurowanej w backstop. Każdy sponsor będzie również otrzymywał raz w miesiącu raport z informacją o zebranych funduszach, ich wydatkowaniu i postępie prac. Ukończenie wszystkich prac planowane jest na koniec marca 2013 roku, planowane jest wówczas rozpoczęcie nowego sezonu baseballowego w Polsce.

Za każdą cegiełkę sponsor otrzyma następujące świadczenie:

– cegiełka o wartości 20 zł – imię i nazwisko na tablicy wmurowanej w backstop na powierzchni 2 cm2

– cegiełka o wartości 50 zł – imię i nazwisko na tablicy wmurowanej w backstop na powierzchni 3 cm2

– cegiełka o wartości 100 zł – imię i nazwisko na tablicy wmurowanej w backstop na powierzchni 4 cm2

Aby zakupić cegiełkę na budowę boiska należy wysłać przelew na konto KSB Wrocław o wartości 20, 50 lub 100 zł. W treści przelewu prosimy o podanie:
Słowo „Sponsor”
Imię i nazwisko/nazwy firmy, która ma się znaleźć na tablicy pamiątkowej
Adres e-mail, na który będzie przesyłana informacja o zebranych funduszach, ich wydatkowaniu i postępie prac.

KONTO BANKOWE
Klub Sportowy Baseball Wrocław

Al. Boya-Żeleńskiego 16/2
51-160 Wrocław
Nr Konta: 09-1050-1575-1000-0022-8962-9293

Jedna osoba/firma może zakupić wiele cegiełek!

Klub Sportowy Baseball Wrocław działa od 2005 roku. W ramach klubu poza drużyną seniorską działa wiele sekcji dzieci i młodzieży w podziale na te kategorie wiekowe: 5-9 lat i 8-12 lat młodzicy, 13-15 lat kadeci oraz juniorzy 16-18 lat. Największe sukcesy klubu to 3 miejsce w ekstralidze Baseballu w 2011 roku oraz pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w 2010 roku. Dlatego, że szkolenie młodych adeptów baseballu jest priorytetem działań KSB w 2011 roku powstała Wrocławska Akademia Baseballu. KSB Wrocław oprócz działalności sportowej działa również charytatywnie. 16 października 2012 roku KSB Wrocław przekazała 101 kilogramów nakrętek Fundacji Na Ratunek aby pomóc w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową.

Akcja zbierania funduszy na rozbudowę boiska trwa do 31.03.2012r