Ostateczny zwiastun właśnie trafił do sieci. „Coco” opowie o Miguelu, który trafia do krainy umarłych. Zapowiada się kolejna bajkowa podróż, jednak tym razem ma się wrażenie, że gdzieś to się już widziało.

Zapowiedziana na 24 listopada animacja „Coco” od studia Pixar doczekała się ostatecznej wersji zwiastuna. Głównym bohaterem produkcji jest 12-letni Miguel, młody chłopak, który w przyszłości chciałby podążyć śladami swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Na jego drodze stoi jednak rodzina, w której muzyka jest od lat zakazana.

Miguel, pragnąc dowieść swej wartości, trafia do magicznej Krainy Umarłych, w której spotyka swoich przodków, co prowadzi do stopniowego poznawania legendy jego rodziny.

Film zapowiada się na kolejną niezwykłą produkcję Pixara, która przyciągnie przed ekrany całe rodziny i zapewni ogrom zabawy. Jednak oglądając zwiastun można odnieść wrażenie, że historia bardzo przypomina tą z „Księgi życia” z 2014 roku. Rodzinne niezrozumienie, przymus i podróż życia przez magiczne światy.

Pozostaje liczyć, że Pixar jednak nas czymś zaskoczy. Dzieci zapewne nie będą narzekać na wtórność, jednak starsi widzowie mogą już czuć się nieco zniesmaczeni, kiedy przyjdzie płacić ponownie za to samo, tylko w lepszej, droższej oprawie graficznej.

Premiera już 24 listopada.


Autor: Patryk Wolny