Platige Image zaprezentowało pierwszy zwiastun nadchodzącego serialu animowanego dla dorosłych. Produkcja zapowiada się potwornie dobrze.

Serial ma być przeznaczony dla starszych widzów, pełen statycznych nawiązań do popkulturowych trendów i wszechobecnych internetowych celebrytów. Ironiczny humor, czy prześmiewcze komentarze skierowane w stronę blogerów, coachów czy youtuberów to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

 „The Monstersi” to opowieść o dążeniu do sławy trójki przyjaciół (potworków): Boniego – samozwańczego specjalisty od Darknetu, Defiana – „nigdy w życiu nie dał sobie lajka” oraz Spreja, który może pochwalić się zaszczytnym tytułem pierwszego twórcy tapet na Windowsa. Zabawnym postacią przyświeca tylko jeden cel – zostać sławnymi, i zrobią dosłownie wszystko, by go zrealizować.

W krótkiej formie seria zapowiada się naprawdę dobrze, żarty, choć już nieco oklepane, nadal wywołują uśmiech na twarzy. Oprawa audio-wizualna no cóż, jak można się spodziewać, stoi na najwyższym poziomem. No i na końcu fabuła, o której obecnie nie można wiele napisać. Sezon składać ma się z 13 odcinków, a każdy poświęcony będzie innemu pomysłowi na to, jak można szybko stać się sławnym (pięknym) i rozpoznawalnym.

Studio Platige Image na w swoim dorobku wiele naprawdę niezwykłych animacji. Począwszy od wszelkiego rodzaju zwiastunów do gier (w tym zachodnich wydawców) poprzez spoty reklamowe czy krótkie animacje fabularne, a na, ostatnio bardzo popularnej, serii „Polskie Legendy” skończywszy.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Obecnie studio szuka koproducentów. Za reżyserię odpowiada Aliaksandr Saszka Kanavalau, a scenariusz napisał Marcin PucykSylwia Ślusarczyk i Adam Janeczek zajmują się animacjami, natomiast producentem wykonawczym jest Wojciech Stuchlik.


Autor: Patryk Wolny