Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015. Będzie się sporo działo. Jedną z atrakcji będzie spotkanie z „pierwszą damą wrocławskiej piosenki” – Justyną Szafran.

W sobotę 9 maja w godz. 11-16 będzie można bezpłatnie zwiedzać budynek teatru: zabytkowe i nowoczesne foyer, widownie Dużej Sceny i Sceny Ciśnień, wystawy zdjęć ze spektaklu Nine, z Przeglądu Piosenki Aktorskiej z ostatnich lat i portrety aktorów Capitolu.

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia zielonego tarasu, gdzie można spocząć na wygodnym leżaku i zrelaksować się, kojąc wzrok zielenią żywych roślin, a słuch – specjalnie na ten cel zaaranżowanymi tematami muzycznymi ze spektakli. Seanse relaksacyjne na zielonym tarasie odbywają się co pół godziny.

Zapraszamy też do skorzystania z grającej ściany, czyli Puk Pointu. Będzie można sprawdzić, jak brzmi budynek i zagrać na ścianie, opatrzonej przetwornikami dźwięku i wyposażonej w filcową pałkę (w narożniku teatralnego Podwórka).

O godz. 13 na Podwórku odbędzie się spotkanie z Justyną Szafran – aktorką Teatru Muzycznego Capitol.
________________________________________
Szafran na Dywanie
W piątej odsłonie cyklu Aktor na Dywanie – 9 maja o godz. 13 na Podwórku Capitolu – pojawi się „alabastrowa pierwsza dama wrocławskiej piosenki”, czyli Justyna Szafran. Aktorka i piosenkarka, absolwentka poznańskiego Studium Piosenkarskiego i wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych, laureatka wszystkich nagród XIX PPA.

Widzowie Capitolu znają ją z ról dramatycznych jako Luisę Contini z musicalu „Nine”, Rivierową z „Ja, Piotr Riviere…”, Kobietę z „Mistrza i Małgorzaty”, z brawurowej roli Frances w spektaklu „rzecze budda chinaski”, opartego o teksty Charlesa Bukowskiego, a także z „Plugawego oka poety”, w którym śpiewa wiersze poetów przeklętych, wreszcie z udziału w spektaklach i koncertach Przeglądu Piosenki Aktorskiej („Wielka płyta 1972-2018…”, „Złota różdżka”).

9 maja, godz. 13 | Podwórko Teatru Muzycznego Capitol | wstęp wolny
Spotkanie odbywa się w Dniu Otwartym UE
w godz. 11 do 16 można także bezpłatnie zwiedzać teatr