Do zespołu Śląska Wrocław dołączył Łukasz Zwoliński. Napastnik został wypożyczony z Pogoni Szczecin do końca obecnego sezonu.

Pochodzący ze Szczecina zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w Chemiku Police. Od 2010 roku związany był z Pogonią Szczecin, w której spędził większość swojej dotychczasowej kariery. W przeszłości występował także w Arce Gdynia i Górniku Łęczna. W barwach szczecińskiej drużyny Łukasz miał szczególnie udane sezony 2014/15 oraz 2015/16. W tym okresie był kluczowym graczem Portowców, dla których zdobywał odpowiednio 12 i 8 bramek.

– Mam nadzieję, że sprawię kibicom dużo radości i pomogę Śląskowi w walce o wyznaczone cele – mówi nowy nabytek wrocławian. – Chcę w każdym spotkaniu dawać z siebie wszystko, aby szybko wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Już nie mogę doczekać się pierwszego meczu! – zapowiada.

Łukasz Zwoliński jest trzecim piłkarzem, który trafił zimą do Wrocławia. Wcześniej zielono-biało-czerwonych wzmocnili Robert Pich oraz Aleksandar Kovacević. Nowy napastnik zagra w WKS-ie z numerem „11″.


KOMENTARZ
Mamy wreszcie napastnika, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kamilem Bilińskim i Mariuszem Idzikiem. Niestety Śląsk nie ma opcji pierwokupu, jeśli okaże się, że Zwoliński odbuduje we Wrocławiu formę. Jesienią we wszystkich rozgrywkach zdobył dla Pogoni zaledwie trzy bramki. To niewiele, zważywszy na to, że jeszcze niedawno mówiono o tym piłkarzu w kontekście kadry. Możemy mieć z niego pociechę, ale to Pogoń zrobiła interes, bo wobec nadmiaru bogactwa w składzie oddała do innego ekstraklasowego klubu zawodnika, na którego liczyć w przyszłości.

Daniel E. Groszewski


Zdjęcie: BP