Zwycięstwo na początek

Piłkarze Śląska rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwszym sparingowym rywalem mocno przebudowanego zespołu był GKS Katowice. Wygraliśmy 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Jakub Kosecki i Łukasz Madej.

Trener Jan Urban zdecydował, że w pierwszej jedenastce pojawi się aż pięciu nowych zawodników: Jakub Słowik, Djordje Cotra, Michał Chrapek, Jakub Kosecki i Arkadiusz Piech.

Mimo że Śląsk był stroną przeważającą, a Słowik nie miał ani jednej interwencji to na bramkę trzeba było czekać, aż do końca pierwszej połowy. Po faulu na Piechu sędzia zdecydował przyznać rzut karny, który na bramkę zamienił Kosecki.

Druga bramka padła tuż po zmianie stron. Zdobył ją Madej po podaniu Roberta Picha.

W piątek – 30 czerwca Śląsk wyjedzie na obóz do mazowieckiego ośrodka BoniFaCio. Tam rozegra sparingi z Rakowem Częstochowa (5 lipca) i Wisłą Płock (8 lipca). Po tym drugim wróci do Wrocławia. 12 lipca uroczysta prezentacja zespołu.

Śląsk Wrocław – GKS Katowice 2:0 (1:0)
1:0 – Kosecki 45′ (k)
2:0 – Madej 49′

Śląsk: Słowik – Dankowski, Pawelec, Celeban, Cotra (73. Chrapek) – Chrapek (46. Tarasovs), Madej (59. Skrzecz), Riera (46. Augusto), Pich, Kosecki (80. Madej) – Piech

GKS: Wierzbicki – Abramowicz D., Cerimagić, Frańczak, Gonczerz – Kamiński, Klemenz, Lebedyński, Midzierski, Słomka – Zejdler (druga połowa: Główka – Foszmańczyk, Garbacik, Kalinkowski, Kędziroa, Kulińksi, Mandrysz, Mączyński, Pielorz, Prokić, Szołtys)